Nadační fond Rytmus

Připravíme pedagogické pracovníky
na práci s dětmi v inkluzívních třídách

Úvod >> Vzděláváme >> Metodické setkání k tvorbě Profilu na jednu stránku ve škole

 

Ilustrace

Metodické setkání k tvorbě Profilu na jednu stránku ve škole

datum:  Termín konání dle dohody
čas:  4 hodinový kurz
místo: Praha
lektoruje: Veronika Škopová
cena: 1 500 Kč
Přihlásit se   Platební podmínky  

 

Metodické setkání k tvorbě Profilu na jednu stránku ve škole

Profil na jednu stránku je souhrnem informací o dítěti či mladém člověku a způsobech podpory. Pomáhá ujasnit silné stránky, možnosti a způsoby podpory. Lze ho využívat ve škole jako jeden z nástrojů pro efektivní začlenění, je také dobrým základem i při tvorbě IVP.

Cílem dílny je naučit pedagogické pracovníky, jaké metody použít pro sestavení profilu na jednu stránku, jaké zásady při tvorbě profilu dodržovat a jak profil ve škole efektivně využívat. A to v oblastech vzdělávání i výchovy v oblastech:

  • vztahů – mezi dětmi ve třídě, mezi školou a rodiči a mezi pedagogickými pracovníky školy
  • plánování podpory pro žáka s potížemi v učení – postavené na jeho silných stránkách, zájmech a specifikách; profil na jednu stránku je dobrým základem i při tvorbě IVP

Učitelé budou mít k dispozici metodického průvodce v tištěné podobě, který obsahuje příklady profilu na jednu stránku dětí s potížemi v učení a popis jeho využití ve škole. Metodický materiál si absolventi dílny budou moci zdarma z kurzu odnést, aby jim byl vždy v jejich praxi k dispozici.

Účastníci:

Optimální počet účastníků je 15. Cílovou skupinu tvoří ředitelé a učitelé běžných základních škol, výchovní poradci, poradenští pracovníci a asistenti pedagoga.

Rozsah:

Celkový rozsah kurzu je 4 hodiny.

Akreditace:

Kurz je akreditován pod názvem Metodické setkání k tvorbě Profilu na jednu stránku ve škole MŠMT ČR pod č.j. MSMT - 22547/2017-1-934.

Máte ke kurzu otázky?

Napište nám

 

Zpět na kurzy